ANASAYFA BİRLİĞİMİZ PROJELER ŞUBELERİMİZ TARIM DANIŞMANI BASINDA BİZ İLETİŞİM

BÖLGESEL ORTAK AKIL TOPLANTILARININ 4'ÜNCÜSÜ TRABZON’DA GERÇEKLEŞTİ

Tarım politikaları ve uygulamalarını; bakanlık çalışanları ile tarım sektörü paydaşları arasında değerlendirilmesi amacıyla 7 ayrı bölgede düzenlenmesi planlanan 'Bölgesel Ortak Akıl Toplantıları'nın 4'üncüsünü Trabzon’da gerçekleştirildi.

Daha önce Şanlıurfa, Bursa ve Adana’da gerçekleştirilen  'Bölgesel Ortak Akıl Toplantıları'nın Karadeniz Bölgesi ayağını; Trabzon, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Sinop, Çorum, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Rize ve Artvin olmak üzere bölgedeki toplam 16 ilin katılımıyla 26-27 Şubat tarihlerinde gerçekleşmiştir.

27 Şubat 2016 Cumartesi günü ise Bölge Milletvekilleri, Mülki İdare Amirleri, Bakanlık Merkez Birimleri, İlgili kuruluşlar, Bölge İl Müdürleri, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Üniversiteler, Sektör Temsilcileri ve üreticilerin katılımıyla “Karadeniz Bölgesi Ortak Akıl Toplantısı” gerçekleştirildi.

Samsun İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu adına Ahmet Haşim BAKİ ve Sorumlu Müdür İbrahim PAZARLI katılmıştır. Ülkemizin tarım ve hayvancılık ile ilgili geleceğine fayda sağlayacağına inancımız tamdır.