ANASAYFA BİRLİĞİMİZ PROJELER ŞUBELERİMİZ TARIM DANIŞMANI BASINDA BİZ İLETİŞİM

HAYVAN HASTALIKLARINA KARŞI BİLGİLENDİRME SEFERBERLİĞİ

Bölgemizde küçükbaş hayvanlarda seyreden hastalıklar sebebiyle hem yavrularda hem de anaç hayvanlarda ölümleri ve zayiatı aza indirmek hayvan bakım ve beslenmesini bilinçli bir şekilde yapılmasını sağlamak amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa bir çalışma yapılması düşünülmüştür. Bu amaçla da ilçelerimizde hizmete devam edilmektedir.

İlk olarak Lâdik ilçesinden başlayan bilgilendirme çalışmamız Havza, Vezirköprü, Yakakent, Alaçam ve Kavak ilçelerinde yapılmış olup diğer ilçelerde de bilgilendirme çalışmalarına devam edilecektir. Üyelerimizin hem birlik hem de Tarım İl Müdürlüğü ile olan iletişimi sağlanmış ve hastalıklarla mücadelenin çabuklaştırılması hızlandırılmıştır.

Bu toplantılara Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Haşim Baki, Birlik Sorumlu Müdürü İbrahim Pazarlı, Birlik ilçe sorumluları, Birlik çalışanları ve Tarım İl Müdürlüğünün oluşturduğu eğitici ekibinden veteriner hekimler katılmakta olup çalışmalara devam edilecektir.

Birlik yönetimi ve Tarım İl Müdürlüğü görevlilerince sorulan sorulara mevcut yasa ve yönetmelikler çerçevesinde çözüm yolları anlatıldı.