ANASAYFA BİRLİĞİMİZ PROJELER ŞUBELERİMİZ TARIM DANIŞMANI BASINDA BİZ İLETİŞİM

TARIM FUARI'NA 'BİRLİK' DAMGASI

28 Eylül-2 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılan 2. Samsun Tarım Fuarına birliğimiz; üyelerimizin tarımla ilgili tüm yeniliklerden faydalanmasını sağlamak,  halkımızı küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine ve onun ürünlerini tüketmeye teşvik etmeyi sağlamak amacıyla katılmıştır.  Fuar süresince çeşitli etkinliklerde bulunulmuştur. Fuar içerisinde açılan stantta birliğimizin çalışmaları resmedilmiş, koyun ve keçi etinin yararları hazırlanan afiş ve broşürlerle halka anlatılmaya çalışılmıştır.  Ayrıca halka küçükbaş hayvancılığın önemi anlatılarak, bölgemiz ırkları ile ilgili bilgilendirici açıklamalar yapılmıştır.

Birliğimiz, üyelerimizin küçükbaş hayvanlarının verimliliğini arttırmak, üyelerimizin ürünleri olan; et, süt, peynir gibi ürünlerin tanıtımı için her türlü gayreti göstermiştir; ayrıca bürokrasi ve yetiştiriciyle halkı bütünleştirerek, yetiştiricilerimizin gelir düzeyini yükseltmek, onları ödüllendirmek amacıyla; iyi koç, iyi teke, iyi oğlak, iyi kuzu yarışmaları düzenlemiştir. Düzenlenen yarışmada, Samsun Büyükşehir Belediyesi yarışmacılara ödül olarak yem dağıtmıştır.

Birliğimiz adına; fuar çalışmalarında emeği geçen herkese ve üyelerimize teşekkür ederiz. Daha sonradan yapılacak olan bu tür etkinliklere üyelerimizin gönüllü katılımını bekleriz.

YÖNETİM KURULU ADINA

AHMET HAŞİM BAKİ